Zabawki sensoryczne

Zabawki_dla_dzieci

Dziecko powinno być równorzędnym partnerem w grze, biorąc pod uwagę życzenia i interesy. On sam może zdecydować, czy posłucha bajki czy losowania, jaki kolor będzie miał trawa na jego rysunku, czy chce narysować go farbami, ołówkami, czy tylko palcami, czy chce ukończyć rysunek, czy też pozostawić go niedokończonym, ponieważ teraz chce toczyć samochody . Wtedy w grach dziecka będzie miejsce na kreatywność i niezależność.

3. Rozmieść przestrzeń i czas zabawki sensoryczne. Czasami sami nie zauważamy, jak położyliśmy kres samodzielnemu badaniu dziecka, ponieważ po prostu nie może on zrozumieć swoich motywacji w warunkach, które dla niego stworzyliśmy.

Przykład: Dzieciak interesuje się książkami, ale może przeglądać książki tylko pod nadzorem, a pozostałe książki czasowe są na półce. Ta sama historia często zdarza się z farbami, nożycami, domową piaskownicą, gliną, zbożami, innymi materiałami i zabawkami, konsekwencjami niezależnych gier, z którymi być może będziesz musiał być długi i trudny do wyeliminowania. Z tego punktu widzenia, oczywiście, nie ma równych gier na tablecie i kreskówkach.

Musimy jednak zrozumieć, że umiejętność grania samodzielnie i umiejętność siedzenia z tabletem i nie przeszkadzania nikomu są zasadniczo różnymi zabawki sensoryczne umiejętnościami wymagającymi różnych działań od rodziców. Które z nich rozwija się od dziecka, zależy od decyzji rodziców.

Wszystkie zabawki dla dzieci są podzielone na dobre i złe. Pierwsze przynoszą radość i pomagają rozwijać się, a drugie stanowią zagrożenie dla zdrowia. Twoim zadaniem jest rozważenie „wroga” pod jasnymi „ubraniami”.

Wraz z rozwojem technologii wygodnie było zamawiać produkty w internetowym sklepie dla dzieci. Jest tańszy, a dziecko nie jest zadowolone z histerii, gdy widzi wiele zabawek. Ale przy zamawianiu zabawek dla dzieci w ten sposób, nie zapominaj także o najważniejszej rzeczy – jakości. Zawsze pytaj konsultanta o certyfikat jakości, zapytaj, gdzie jest zabawka, z jakiego materiału jest produkowany itp.

Rozważ szczegóły
Zanim kupisz zabawkę, sprawdź, czy zabawka ma małe części i czy są mocno przymocowane. Według statystyk, z powodu takich „drobiazgów”, 191 000 dzieci rocznie zabawki sensoryczne trafia do szpitala. To interesujące dla twojego dziecka, aby spróbować, czy koło samochodu pasuje do nosa, czy jak smakuje. Jeśli zdecydujesz się na zakup projektanta dla dziecka, rozmiar jego części powinien wynosić co najmniej 4 cm (dla dzieci w wieku 1-4 lat). Starsze dzieci mogą ufać mniejszym zabawkom.

Przejdź dalej: sklep AlaKoala.pl