Wychowując dziecko

1

Matka nie poradzi sobie z 14-letnią córką. Dziewczyna stała się całkowicie nieopanowana, nieuprzejma, nie chce być posłuszna i obawia się, że opuści dom, jeśli jej rodzice ją dostaną.

Niestety sytuacja ta nie jest rzadkością w rodzinach, w których mieszka nastolatek. Większość rodziców uważa, że ​​nie zasługują na taki stosunek do siebie, ponieważ zawsze starali się o swoich najmłodszych. Kupili dobre, drogie zabawki, ubrani w najpiękniejsze ubrania, ale nie miała czasu dorosnąć i już budowała pogodę. Czego można się po niej spodziewać, moi krewni są zakłopotani.
Jak zachować się z nastolatką w wieku 12 lat?

Wychowując dziecko, każdy rodzic w duszy ma nadzieję, że dziecko dorosnie będzie uważne, posłuszne i życzliwe dla swoich rodziców. Ale ostatnio wciąż urodziwe dziecko zamienia się w agresywnego nastolatka, który nie chce słuchać żadnych dorosłych. Dla niego rodzice są pierwszymi wrogami, którzy nie pasują do jego życia i zrozumienia.

Jak rodzice mogą zachowywać się z nastoletnim dzieckiem, aby być ich przyjacielem? Takie pytania w pewnym okresie dręczą praktycznie wszystkich rodziców. I musisz zrozumieć, że dziecko też jest trudne, ponieważ przeżywa różnego rodzaju fizjologiczne i psychologiczne zmiany. Wszystko się zmienia, nawet stosunek do siebie i do środowiska.

– Rodzice muszą zrozumieć, że dziecko dorastało, a stosunek do niego musi zostać zmieniony.

Potrzeby dziecka rosną, często w towarzystwie chamstwa, ale rodzice muszą być cierpliwi.

Rodzice powinni wiedzieć, że u dziewcząt w wieku 12 lat rozpoczyna się proces oddzielania od opieki rodzicielskiej. Psychologowie uważają to za normę. Wcześniej dziewczyna była uważana za rodzicielską, a teraz wyraża wątpliwości i kwestionuje słowa jej rodziców. I nie ma rady, wykładów i instrukcji. Przeciwnie, im większy nacisk rodzicielski, tym większy opór dziecka.

A jeśli dziewczyna w wieku 12-16 lat widzi problemy z rodzinnymi relacjami rodziców, to całkowicie tracą wiarygodność w jej oczach. Potrafi otwarcie pokazać swoje negatywne nastawienie do zawodu rodziców, ich stylu życia, przyjaciół i głośno mówić, że tacy negatywni rodzice nie mają prawa jej wychowywać.