Strach, podniecenie, a potem gigant hambáči. Jak Sáblíková mieszkał sen olimpijski

Prawidłowe nerwy cieszył Martina Sáblíková ostatniej nocy Bohemian czasu niż można było powiedzieć: „Pójdę w przyszłym roku w Rio” Nie tyle na torze kolarskim mistrzostw świata w czasówce Richmond w USA, ale w jego okolicy. Czech olimpijczyk startował od końca XII, pojechaliśmy do toczącej się na czwartym miejscu i musiał czekać na reakcję przeciwników. Było blisko…

Minuty mijały od początku, wyzwalane kolejne Data kolarstwie szosowym i nie Sáblíková, ale także duży zespół wokół niej, licząc na sekundę.

„Jestem przegląd nie. Usiadłem na chwilę, mam ze sobą, a kiedy okazało się na linii przesyłowej, nie byli tam tabele. Zaczęliśmy liczyć.Po przekroczeniu mety ostatni, poczułem wielką ulgę „, powiedział Speedskating Champion, którego marzeniem zaczynają letnich igrzyskach olimpijskich i trwała sześć lat. Nie pracował w Londynie w 2012 roku, ale Rio jest już pewne.

Co zadecydowało? Czeska reprezentacja musiała zostać wezwany do kilkudziesięciu. Zmniejszono kolejność, w której każda wyróżniona kraj zawsze najlepszą kobietę. Przed Sáblíková rankingu dwóch Niemców, dwóch Nizozemky i dwóch Amerykanów, jeden z nich nie trzeba brać pod uwagę. Zmniejszone kolejność była czeska flaga na dziewiątym miejscu. Oznacza to, że bilet olimpijski.

To prawda, że ​​jest to miejsce dla reprezentacji, a nie dla konkretnego konkurenta, ale w tym przypadku jest to naprawdę tylko formalność.

„Martina jest regulowana przez każde rada dostaje.On może go używać doskonale. Okazuje się, że poprawiła się ogromnie w pedałowanie w technikę jazdy w zakrętach. Rok po roku, to lepiej od sześciu lat i wykonane niewiarygodny postęp dzisiaj nie wiem, czy to rychlobruslařka lub rowerzysta, „chwalił swojego byłego zawodowego René Andrle, obecnie dyrektor sportowy zespołu AWT Greenway. Potrafi Sáblíková o Ameryce.

Andrle Uważa się, że jest ona gotowa do trenera Petra Novaka dobrze. Zamieszczone spostrzeżenia jak na zakrętach, co oglądać, co pułapek może czekać na linii. I usiadł w samochodzie, który stał za Sáblíková.

Petr Novák jako wyimaginowany ster do innego siedzenia krajowym trenerem Tomáš Konečný.

„Byłem rano nerwowego, nawet na torze przyszedł nerwy [A następnie po wyścigu. Czeka do ostatniej chwili, jak się okazuje. To było nerwów, było blisko „, powiedział Andrle.

58 setnych oznaczało strach

Ostrzeżenie przyszedł kiedy Sáblíková przekroczyła o 58 setnych Rosji Tatiana Antošinová. Sáblíková to ładnie zniesione.

„Miałem jeden moment naprawdę bardzo boi się, że to nie będzie koniec. Kiedy byłem na mecie wyprzedził kilka setnych Rosji, pomyślałem, że jeśli ten się o Rio i doprowadza mnie do szału. Na szczęście wszystko poszło dobrze „, tchnął.

jazda na czas w Richmond, opisany jako najcięższy kiedykolwiek w moim życiu poszło. Powtórzył się do wyniku z roku ubiegłego, kiedy to było zbyt dwunasty. Ale o mniejszej odległości za zwycięzcę.

„I był to czas trudny proces ze względu na wiatr, co jest dużo spin.Podobnie było w tym roku w Lublanie, gdzie udałem ostatnich dziesięciu kilometrów pod wiatr, ale tu było jeszcze gorzej. Kiedy poszedłem na most, miałem załadowany i wydawało mi się, że może to powstrzymać „próby Czeskich zawodników.

Na pierwszej dziesiątce opóźniony o dwie i pół sekundy, ale to nie było decydujące wczoraj. Kluczowym słowem jest „zmniejszony” i tam zmieścić kilkadziesiąt. Pierwszy rowerzysta, że ​​mogła przygotować się do Rio, wynosił 16 sekund wolniej…

„W tym samym czasie, gdy jechał kilkanaście pewnością zasłużył. To był profesjonalny występ, „radował Andrle

Sáblíková być jasne, o tym, jak nagroda za pracę. Patrząc gdzie idzie na olbrzymim hamburgera. Taka jest tradycja i prędkość.Wynik a następnie bastion, że doświadczył. „Obiecałem go tydzień temu,” mienił w wykończeniu najważniejszego wyścigu kolarskiego w życiu.

„Po raz kolejny mam procedurę Rio załadowany na siebie więcej, ale jestem zadowolony, że to działało. Jestem pewien, że niektórzy rogi neprojela idealnie, nie było rezerwy. Czasami może być bardziej utrudnione, ale to naprawdę nie można powiedzieć. Jest to z pewnością miejsce na poprawę, „powiedziała.