Psychologowie ostrzegają

2

Emocje rodzicielskie.

Późny powrót do domu, chamstwo, niechęć do słuchania rodziców i nauka, często prowadzą do bolesnej i słabo kontrolowanej reakcji rodziców, której może towarzyszyć wybuch gniewu, a nawet napaści.

Psychologowie ostrzegają, że przy takim zachowaniu rodzice pogarszają relację z nastolatkiem. Trzeba zrozumieć, że dziecko już dorosło i nigdy nie będzie takim samym słodkim dzieckiem. Musisz zaakceptować to, co to jest!

Rodzice, których dzieci są jeszcze w drodze do wieku dojrzewania, muszą wiedzieć, że zapewnienie całkowitej wolności, a następnie jej ograniczenie, może prowadzić do nieporozumienia i odrzucenia przez nastolatka. Dlatego wolność powinna być, ale w rozsądnych granicach.

Rodzice nie mogą okazywać swojej słabości i emocji w postaci urazy, słabości, łez. W końcu jesteś szanowanym i autorytatywnym rodzicem, aw każdych okolicznościach powinno się z nim pozostać.

Nie możesz dostać dziecka przez wykłady lub zejść w zbyt koleżeńską relację.

Konieczne jest znalezienie punktu pośredniego, gdy jesteś starszym, drogim przyjacielem, do którego twoje dziecko przychodzi po poradę bez obawy przed potępieniem i potępieniem.

Rodzice muszą być przygotowani do wieku 12 lat dla swojego dziecka, zmienić siebie i zmienić relację z dzieckiem.

Jeśli rodzice, a zwłaszcza matka, są przyzwyczajeni do totalitarnej kontroli nad dzieckiem, może ona stanąć w obliczu chamstwa i niekontrolowania nastoletniej córki. Mama musi zrozumieć, że nie będzie już mogła prowadzić życia przez życie i kontrolować swojego dziecka.

Jeśli twoje dziecko nie chce się z tobą w tej chwili komunikować, nie powinieneś organizować tragedii. Godzinę później sam podejdzie do ciebie, jeśli spokojnie zareagujesz na jego zachowanie.

Aby właściwie zachowywać się z dzieckiem w wieku 12 lat, musisz pamiętać, że ten wiek jest początkiem poważnych zmian w psychologii dziecka iw jego relacji z tobą.