Miliarder Wang kupił piątą Atletico Madryt

chiński miliarder Wang Jianlin zgodził się z kierownictwem Atletico Madryt kupił mu dwadzieścia procent klubu. Piąta zeszłorocznego mistrza Hiszpanii był przewodniczącym Dalian Wanda 45 milionów euro, Wang z jego kroku obiecuje poprawę jakości chińskiego futbolu i szansę dla chińskich graczy do zaangażowania międzynarodowego…

Wang kieruje największą chińską firmę nieruchomości Dalian Wanda, że słaba sytuacja na rynku krajowym skupia się na zakup zagranicznych marek. Przykładem rękę, amerykańska sieć kin AMC lub luksusowy firma brytyjska firma Sunseeker poświęcony produkcji jachtów.

Udział inwestycji w pierwszego chińskiego zaangażowania Atletico Madryt w funkcjonowaniu europejskiego klubu. Wang Jianlin jest zapalony wentylator nożnej.W 1994 roku założył pierwszy profesjonalny klub chińskiego Dalian Wanda FC, który rządził w latach dziewięćdziesiątych tamějšímu nożnej.

W 2000 roku, jednak sprzedawane i opuścił futbolu w tym czasie. Od 2011 roku, jednak przez jego firmę sponsorowana chińskiej Super League. Jego najnowsza transakcja, więc nie mogę się nachwalić.

„Inwestycja ta będzie stanowić okazję dla młodych chińskich piłkarzy, że Wanda wysyła za granicę w celu podjęcia europejskich klubów,” moje ręce. „Ponadto, może to wzmocnić i jakość chińskiego futbolu na szerszą skalę i zmniejszenia różnic między nami a resztą świata,” powiedział Wang.

60 lat Wang Jianlin jest drugim najbogatszym chińskim, jego fortuna szacowana jest na 13,2 mld dolarów.Jego największym plan żeby zbudować park rozrywki w Chinach, która będzie konkurować z takimi Walt Disney czy Universal Studios.

Współpraca z głównego gracza w światowym handlu i urzędnicy chwalili Atletico Madryt. Los Colchoneros chociaż ostatni wygrał w lidze i sięgnął aż do finału Ligi Mistrzów, ale to wciąż dręczące sytuację finansową. – w ostatnich latach zwiększyła swoje zadłużenie do pół miliarda euro

„To wielki krok Klub stworzenie marki o światowym znaczeniu. Możemy również zapewnić nowe środki finansowe poprzez sponsoring. wierzę, że jest to sposób na utrzymanie konkurencyjności w europejskim futbolu, „ powiedział prezes Atletico Madryt Miguel Ángel Gil Marín.