Kopecky motywację Potvin w Sunrise był słaby scena

słońca. Słowacki hokej naprzód Tomáš Kopecký wreszcie wyszedł z cienia strzelania i przyczynił się do zwycięstwa nad Florida Buffalo 3: 2nd

Po 33 minutach sobotniego meczu NHL tylko Kopecký odesłany do domu wziął 2: 1, kiedy rykoszetu przez Aaron Ekblad.

Tridsaťdvaročný Kopecký hrávajúci czwarty skrzydłowi Panthers podniósł ręce nad głowę po meczu widać było, że w NHL po raz pierwszy od 4 stycznia 2014 roku, kiedy zdobył przeciwko Nashville.

czekanie trwało 36 sesji konkurencji. Kopecky jest obecnie w 25 meczach w tym sezonie na konto 1 bramki i 3 asysty.Początkowo dokładna potrzebna interwencja 43 strzałów.

mecz przyszedł na Sunrise zobaczyć tylko 8597 widzów, co nie jest nawet w połowie pojemność 19.250 osób.

„Jestem szczęśliwy, że to koniec. Małpa na moich ramionach był już dość mocno. To czasami frustrujące, kiedy rzeczy nie przychodzą do gustu. Wtedy trzeba uzbroić się w cierpliwość i trzymać się jego grze”, powiedział trzecia gwiazda meczu Kopecky’ego serwerze NHL.

„Podejrzewałem, że w jakiś sposób wyrzucenia. Chociaż nie wiem, jak on rzeczywiście udało. Postawił laskę i było”, powiedział Ekblad spełnione.

Tylko 18-letni obrońca wspierana na wszystkich trzech bramek w Liverpoolu netto Florydy i wśród wszystkich przybyłych w NHL jest najbardziej produktywny rozgrywający.W 25 meczach zdobył 4 bramki i dodał 13 asyst.

Ekblad było latem projektu wejściowego jednostkowej, w ubiegłym sezonie nadal grać w zespole juniorów Ontario Hockey League w Barrie Colts. Według Elias Sports Bureau Ekblad to dopiero drugi w historii okazują Panthers, którym udało się zakończyć mecz z 3 punktów.

Pierwszy był Dan Boyle, który w pojedynku przeciwko Philadelphia 24 lutego 1999 roku zdobył gola i dodał dwie asysty.

„To mądry obrońca. Szybkie na niebieskiej linii i trzymając się za jego strzał zawsze idzie do bramy. Przypomina mi Nicka Lidströma, były wielki obrońca Detroit”, powiedział Kopecký o Ekblad. Dotknąć na szczęście

W odniesieniu do pierwszej bramki Kopecký na bardzo długi czas przyniósł gazetę serwer ciekawość Sun Sentinel.Według niego, słowacki napastnik spotkał się przed meczem z legendarnym Buffalo New York Islanders znalazł członek NHL Hall of Fame Denis Potvin, który jest obecnie analityk telewizji mecze Floryda.

„Uścisnął mi rękę i zachęcił mnie, to przełom serii Smola bez zdobył bramkę. Wiedział, że w poprzednim meczu miałem sześć strzałów. Zapewniłem go, że teraz będzie próbował do dziesięciu (Kopecký wreszcie strzelał bramki – cztery razy. wyd. SITA) Potvin legenda hokeja i usłyszeć od niego był wielki impuls dla mnie „, powiedział Kopecký.

„Powiedziałem mu, że dotknął mojego ramienia na szczęście. To działało” Potvin powiedział Sun Sentinel.