Jamie Redknapp: Matić mogłoby być lepsze niż Makélélé

Bardzo dobre wyniki po transferze do Chelsea prezentuje Nemanja Matić i przeżywa obecnie jeszcze chyba najlepszy sezon w karierze.Brytyjski ekspert sportowy kanał telewizyjny Sky Sports Jamie Redknapp uważa, że ​​jeśli serbski przedstawiciel kontynuować obecną skuteczność, może stać się lepszym graczem niż był legendarny Claude Makélélé.

Były Anglia reprezentacja wie co mówi, ponieważ francuski anty-srogi w jego karierze, wstąpił kilka razy. „Pamiętam, kiedy grałem przeciwko Makélélému i myślałem, że to był najlepszy defensywny pomocnik, jaką kiedykolwiek widziałem, ale jeśli nakrętka jest utrzymana w obecnym kształcie, można przezwyciężyć” mówi Redknapp.

Matić przybył na Stamford Bridge w styczniu tego roku z Benfiki za 25 milionów funtów.Ten transfer był nieco paradoksalne, ponieważ dwadzieścia sześć Serbów w Londynie w latach 2009-2011 pracował, ale co ważniejsze nie została przyjęta i udał się do Portugalii w ramach transferu David Luiz.

„Dla Johna Terryho i Gary Cahilla to musi być sen mieć nakrętkę przed nim, bo jest idealny tarczą. Zawsze monitoruje obszar przed nimi.” opowiada syn obecnego kierownika Queen Park Rangers Harry Redknapp.

„Człowiek udoskonalił jego lewa noga zawsze ma głowę do góry i grać jak zawsze mnóstwo czasu na piłkę. Jest to znacznie lepszym graczem niż na tym, co ludzie myślą. To nie tylko classic tarcza, to o wszystkim, co robi, kiedy ma piłkę.Nezmatkuje i sprawia, że ​​rzeczy prostsze, „ nadal hymny do 194 cm wysokości pomocnik były gracz Liverpool i Tottenham Hotspur.

Jamie Redknapp w jego tradycyjnej analizy wspomniał również powody, dla których, w bieżącym sezonie Premier League dominuje londyńską Chelsea. Blues teraz tylko raz stracił wspaniały bilans jest szczególnie dumny na podwórku, gdzie wygrał wszystkie dziewięć meczów i zdobył w sumie 22 bramek, co stracili tylko trzy razy.

„Kiedy Mourinhovy obejrzysz zespołów w przeszłości nie było takich biegłość w ich grze.W tych czasach, jego zespół bardzo ściśle zorganizowany i taktycznie związana, ale ten zespół gra bardzo sprawne w piłkę nożną, to trudno się zatrzymać i dlatego to przyjemność je oglądać. „ powiedział.

< p> Jednym z sekretów sukcesu, według Redknapp iż Mourinhova partia nie była w okresie, którego dotyczy wszelkich poważnych obrażeń. „Manchester City czy Arsenal miał dużo obrażeń, natomiast Chelsea udało się utrzymać linię pleców praktycznie nienaruszona.”

„Matić został pauzował co pięć żółtych kartek i Fabregas ponownie odpoczywał. Z drugiej strony, możliwe jest, że do końca sezonu będzie gromadzić zmęczenie. Ale w tej chwili Chelsea musi uwierzyć, bo trening wydaje się działać – nie chodzi tylko o to, co robią w meczach „ stwierdził Jamie Redknapp

.