Czy kiedykolwiek widziałeś takie tablice dla dzieci?

Czy kiedykolwiek widziałeś tablice dla dzieci? To i zoo, i flota i dom dla lalek w jednym! Jakich zabawek na niej nie znajdziesz. Tu kolory, że materiały w tej palecie są reprezentowane, że choć historię najnowszych osiągnięć technicznych człowieka na nim pisz! Jednak już od dawna nie jest tajemnicą, że nie każde odkrycie człowieka w ostatnim czasie jest tak bezpiecznie. Czasami jakieś polimery, i zamiast gumowej kaczki do kąpieli na półki dziecięcych, domów towarowych dostaje się coś podobnego na broń chemiczna. Może to i bez ogródek zbyt wiele, ale przecież nie ma dymu bez ognia. Więc do wyboru zabawek dla dziecka warto podejść z całej opieką.

Dziś rynek zabawek dla dzieci aktywnie się rozwija i rozszerza.


Co roku wzrasta o około 35%. Cieszyć się za kraj, w rzeczywistości jednak powodu, by szczególnie nie. Bo w tym wszystkim zabawki różnorodności udział rosyjskich producentów niezauważalna – około 12%. W tym samym czasie udział Chin wynosi 40%. Tym, zanim się zorientujesz, w monopoliści wyjdzie. Ale perspektywa ta nie jest tęczowy. Z całym dobrym stosunku do CHRL wątpić w jakość dostarczanych przez nich produktów i trzeba dość często. Dlatego też wybór zabawki dla swojego dziecka traktować z najwyższą starannością. Należy zwrócić uwagę na treść jak i na formę.

 

Tak więc, w pierwszej kolejności nas obchodzi bezpieczeństwo. Chodzi tutaj o materiale i powłoce zabawki. Gwarancji będzie obecność specjalnego paszportu, gdzie wskazano, z czego jest wykonany, a także brak uczulających i toksycznych właściwości. Oprócz zapewnień producentów, polegaj i na swój własny zapach – dostępność nieprzyjemny ostry zapach mało mówi się o bezpieczeństwo zabawek. Biorąc pod uwagę, że małe dziecko musi nowy obiekt, farba nie powinna . Pamiętając nienasycone ciekawość dzieci, warto zwrócić uwagę na wytrzymałość zabawki. Trzeba sprawdzić niezawodność wszystkich mocowań i połączeń: bo jeśli coś odpadać, to najprawdopodobniej skieruje się prosto w żołądek małego gospodarza. W tym sensie delikatnie sugeruj z miękkimi zabawkami, u których bardzo często skórki oczy. Słowem bezpieczeństwo konstrukcji (brak ostrych krawędzi i zadziorów, wąskich szczelin i otworów, gdzie można wsadzić palce) powinna być maksymalnie znaleziona troskliwych rodziców.

Wśród pułapek, które zagrażają bezpieczeństwu dziecka, można również wymienić:

– kolor: jasny, krawędź oka kolorystyka może mieć negatywny wpływ na wzrok i nerwowo-stan psychiczny dziecka;

– dźwięk: przenikliwy i dźwięczny może uszkodzić słuch, tak i po prostu przestraszyć!

Trzeba pamiętać, że zabawka – to, między innymi, podstawowe narzędzie kształtowania światopoglądu i kultury młodszego rodzeństwa. Dlatego nie warto gonić za modą, wybierając między potworem-obcym z świeżego przeboju i starym, dobrym misiem, pierwszeństwo ostatniego. I niech zdobi dziecięcy sofa w towarzystwie dobroduszny i słodkie zwierzątka.