Co dzieje się z naszymi dziećmi?

3

W ostatnich latach zdarzały się przypadki dzieci atakujących swoich rówieśników. Brutalnie żartują z nich, a jednocześnie nagrywają wideo, aby opublikować swoje „osiągnięcia” w Internecie. Zazwyczaj nastolatki są uczęszczane przez inne nastolatki, ale pozostają obojętne lub po prostu robią zdjęcia.

Co dzieje się z naszymi dziećmi? Dlaczego są tak okrutni i agresywni?
W którym rodzinie dorastają agresywne dzieci?

Odpowiedź na te pytania daje słynny psycholog. Według niego inicjatorami skandalicznych walk między dziećmi są nastolatkowie, którzy nie mają gdzie postawić swojej agresji i nie znajdują zrozumienia w swojej rodzinie.

Dzieci mogą uciekać się do aspołecznych działań, jeśli posiadają jakąś siłę, agresję, potencjał nagromadzonych energii. Te energie często przytłaczają dzieci. Energia wymaga wyjścia, a dziecko używa jej, reagując inaczej na świat zewnętrzny.

Kiedy nie ma możliwości prawidłowego rozładowania agresywnej energii, dziecko może okazać się antyludzkie i antyspołeczne.

Psycholog uważa, że ​​dzieci nie zostałyby sprowokowane przez przemoc uliczną, gdyby znalazły w domu zrozumienie swoich uczuć.

Rodzice i nauczyciele muszą słuchać, co mówią dzieci, i jak wyrażają swoje emocje i uczucia. Mamy, tatusiowie, babcie i dziadkowie muszą znaleźć możliwości poprawy relacji, aby zrozumieć ich nastolatka i zapobiec wyrzucaniu złą agresję.

Do tego idealne są zajęcia w sekcjach sportowych, klubach i kreatywności, w których zdrowa agresja jest nawet świetna.

Artykuł jest przeznaczony dla rodziców i nauczycieli, którzy stale angażują się w opiekę nad dziećmi, nie mogąc się zrelaksować i przekazać komuś części swoich obowiązków. Nasz artykuł pomoże tym, którzy się poddadzą i jest tylko jedno pragnienie – odpocząć przez długi czas w miękkiej ciszy sofy.

Jak uniknąć wypalenia rodziców i nauczycieli?

Zostaniesz wprowadzony do praktycznych kroków, które zmniejszają ryzyko wypalenia zawodowego.

– Śpij. Odrzuć wszystkie palące problemy i połóż się na godzinę (dwie), po wypiciu ciepłego mleka z miodem. Aby uciec, obejrzyj dobry film lub przeczytaj dawno zapomnianą książkę. Takie wakacje pomogą przywrócić energię.

– Chodzenie po świeżym powietrzu. Wykorzystaj każdą okazję, aby nasycić się tlenem. To może być wietrzenie lub chodzenie po parku.